Prens Adaları Yüzme Şampiyonası Yarış Listesi..Sonuçlar.

Kınalıada Su Sporları Klübünün tesislerinde gerçekleşecek 27. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası 6 ülkeden 350 sporcu ile kınalıada da 5 Ağustos 2011 yani bu gün başladı.

Yarışmaya katılacak yarışçıların Tüm listesi ve start zamanları için TIKLAYINIZ

Bu yıl 27. ‘si düzenlenecek olan uluslararası yüzme şampiyonasının açılışı, 5 Ağustos Cuma günü saat 15. 00’te Adalar Kaymakamı Salih Keser, Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan ve Kınalıada Su Sporları Kulübü Başkanı Prof. Dr. Emre Burçkin’in katılımıyla gerçekleştirilecek. 350 yüzücünün kıyasıya yarışacağı şampiyona, 6 Ağustos Cumartesi günü saat 20. 00’deki ödül töreninin ardından yapılacak

Kınalıada’da çeyrek asrı aşkın süredir başarılı bir organizasyonla gerçekleştirilen bu şampiyona, Avrupa Yüzme Federasyonu LEN tarafından da tanınıyor ve takviminde yer alıyor. Şampiyona katılan sporcu sayısının büyüklüğü, verilen ödüllerin çeşitliliği ve uluslararası bir organizasyon olması açısından Türkiye için önem taşıyor.

Bu yıl 43. kuruluş yılını kutlayan Kınalıada Su Sporları Kulübü, Türkiye’ye 43 yıldır yüzücü yetiştiriyor. 27 yıldır düzenlemekte olduğu Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası ile de dünyada yüzme sporuna katkı sağlıyor.

Kulübün bu turnuvayı düzenlemedeki en büyük amacının yüzme camiasına katkıda bulunmak olduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Burçkin, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en özel yerlerinden biri olan Prens Adaları’nda gençlerin, spor centilmenliği ve kardeşliği çatısı altında buluştuklarını belirtti.

Burçkin, yabancı katılımcıların bu etkinliği sadece bir yarışma olarak değil, yoğun geçen bir yılın ardından kendilerine tanınan bir ödül olarak gördüklerini, her yıl bu şampiyonayı mutlulukla beklediklerini, bu sayede müsabaka sonrası kısa da olsa bir tatil yapma fırsatı yakaladıklarını belirtti.

Bu şampiyonanın Türk yüzücüleri ve takımlarını yabancı takımlarla buluşturup, onlara uluslararası tecrübe kazandırdığını da sözlerine ekleyen Burçkin, katılımcı sayısında artış olduğunu söyledi. Burçkin, etkinliğe sponsor olan firmalar ABC Deterjan, Sofra Grubu ve Arena’ya teşekkür etti.

Cihan Haber Ajansı [2909168] Haber Yayın Tarihi : 03.08.2011 16:05

Subscribe / Share

Article by elia

Elia Bilişim bir sosyal sorumluluk projesi olarak Kınalıada su sporları kulübünün Yüzme sporu ile ilgilenen sporcularına Bir paylaşım portalı oluşturmuştur. Elia Bilişim kinaliadayuzme.com'un Teknolojik alt yapısı ve hosting hizmetlerine sponsor olmuştur. Elia Bilişim Depo yönetimi ve otomasyon yazılımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.